Tadilat Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tadilat Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

TADİLAT YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Ev ortamı değerlendirildiğinde içersinde çeşitli eşyaların kullanıldığı görülmektedir. Her odanın kendine özgü bir düzeni olabilmektedir zira mutfakta fırın, buzdolabı gibi beyaz eşyalara yer verilirken oturma odasına gelindiğinde kanepe, sehpa gibi mobilyalar tercih edilmektedir.

Evin diğer odaları ise salon, yatak odası şeklinde sıralanmaktadır. Zamanla eşyalarda kullanımdan dolayı eskime meydana gelmekte, duvarların yeniden boyanması gerekebilmektedir. Duvarda oluşan kirlenme sonucunda yapılan boyama işlemi tadilat kapsamına girmektedir. Tadilatta dikkat edilmesi gerekenler arasında boyama yapılırken yere boya dökülmemesi için koruma amaçlı naylon branda açmak yer almaktadır.

TADİLAT VE DEKORASYON TANIMI

Tadilat kavramı onarım, yenileme şeklinde tanımlanmakta, ev veya işyerinde kullanılan yapı malzemelerinin yenilenmesi anlamına gelmektedir. Elbette tadilatta dikkat edilmesi gerekenler bulunmaktadır zira tadilat eşyalı bir evde yapılacaksa eşyaların zarar görmemesine özen gösterilmeli, üzerleri örtülmelidir. Tadilat işlemleri arasında kapı ve pencere değişimi de yer almaktadır ve mutfak, banyo, ofis tadilatı yapılabilmektedir.

Ev sahipleri dairede eşyaları belirledikleri düzende yerleştirmekte, dekoratif nesnelerde kullanılabilmektedir. Dekorasyon yaşanılan mekânda verimli ve estetik şekilde yapılan düzenlemelerdir. Örneğin duvara raf yerleştirilerek üzerine aksesuarlar konulabilmektedir.

Aynada yine düzenlemede kullanılan bir üründür. Evin bölümleri arasında yer alan banyolar bazen küçük olmaktadır, bu durumda da yine ayna kullanımı ile banyonun daha ferah görünmesi sağlanabilmektedir. Depolama alanı sunan aynalı dolaplarda değerlendirilebilecek bir diğer seçenektir. Evin odalarında olduğu gibi balkon ve bahçede de çeşitli düzenlemeler yapılabilmektedir.

Leave comment

Gümüşçeşme Mah.

Kepsut Caddesi No : 203/A

0 (543) 973 00 46

Destek Hattı

Açılış Saatleri

P.tesi - Pazar: 8:00 - 22:00

E-mail Hattı

info@balikesirdekorasyon.com