Demir Pergola

Demir Pergola

Demir Pergola

Pergola, -bir diğer adı olan gölgelik- genellikle yazlık bölgelerde kullanılan bir dekoratif araçtır. Bu dekor günümüzde birçok mekanda kullanılabilmektedir. Halka açık yerlerde, özel mülklerde ve devlet binalarında kullanılabilmektedir. Bu araçlar, günümüzde pek çok malzemeden üretilebilmektedir. Malzemenin çeşidine göre birçok üretim sürecinden geçerek üretimleri tamamlanır ve satışları yapılmaktadır. Bu ürünleri üreten firmaların sayısı, Türkiye’de günden güne artış göstermektedir.

Demir Pergola Üretimi

Demir tenteler, üretim aşaması oldukça dikkat gerektiren bir üründür. Çünkü demir, ısıtıldığı süreçte oldukça hassas bir yapıya sahip olduğundan, yapılan en ufak bir hatanın geri dönüşü neredeyse yoktur. Demir ısıtıldığı sürede olağan yapısının bir kısmını kaybeder. Sıcak olduğu dönemde yapılması gereken işlemlerin hepsi tamamlanması gerekmektedir.

Demir bloklar, kesme atölyelerinde kesilir ve şekil verilmesi için büyük ocaklarda ısıtılır. Ardından sıcak demirlere uygun şekiller verilir ve soğumaya bırakılır. Soğuduktan sonra pürüzlü yüzey zımparalanır ve pergola iskeletine pürüzsüz bir görüntü kazandırılır. Bu süreçten sonra renklendirme aşamasına geçilir.

Demir Pergola Renklendirme İşlemi

Demirin boyanması oldukça zordur. Bu yüzden normalden daha fazla bir zaman gerektirmektedir. Demir pergola iskeletinin boyanması için 3 kez bir boyanma sürecine girilir ve boyanın kuruması beklenir. Son olarak, iskelet üzerinde son rötuşlar yapılır ve sevkiyat bölümüne gönderilir. Sevkiyat bölümünden ise müşterinin adresine teslim edilir. Ayrıca teslim süresinde tentenin montajı da yapılır.

Leave comment

Gümüşçeşme Mah.

Kepsut Caddesi No : 203/A

0 (543) 973 00 46

Destek Hattı

Açılış Saatleri

P.tesi - Pazar: 8:00 - 22:00

E-mail Hattı

info@balikesirdekorasyon.com